tel. 22 350 69 49

Wizy do Chin:

Pośrednictwo
Koszt wizy:

UWAGA !!!
Od 15 grudnia 2019 r., raz na 5 lat, zostaje wprowadzone obowiązkowe stawiennictwo w Chińskim Centrum Wizowym w celu złożenia odcisków palców podczas aplikowania o wizę! Paszport z gotową wizą, natomiast, możemy odebrać w Państwa imieniu.

Po złożeniu odcisków palców, każda kolejna procedura wizowa, od początku do końca, może odbyć się już za naszym pośrednictwem.

Z naszą pomocą, mogą Państwo wypełnić nowy wniosek wizowy, przygotować rezerwację lotniczą i hotelową (na poczet uzyskania wizy), a także umówić się na spotkanie w Chińskim Centrum Wizowym. O szczegóły zapytaj pracowników naszego biura.

Od 10 maja 2019 r. wprowadzone zostały NOWE WNIOSKI WIZOWE, wypełniane wyłącznie drogą elektroniczną! Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Chińskiego Centrum Wizowego:

Najbardziej popularnym typem wizy do Chin jest wiza turystyczna. Aby otrzymać wizę do Chin wystarczy tylko kilka chwil (bez stania w kolejkach i dojazdów).

 • Należy przygotować dokumenty: wypełnić elektronicznie wniosek wizowy (link powyżej), przygotować paszport, dwa zdjęcia (prośba o nie przyklejanie zdjęć na wniosku) oraz jeśli posiadasz wydruk rezerwacji biletu lotniczego i hotelu (szczegóły poniżej).
 • Skompletowane dokumenty od razu można wysłać kurierem na nasz adres (ul. Miła 2, lok 117, 00-180 Warszawa) i napisać mailem informację o przekazaniu dokumentów do wizowania.
 • Można także zadzwonić do nas, lub napisz tutaj, żeby umówić sposób przekazania dokumentów (np. naszym kurierem lub dostarczyć dokumenty osobiście).
 • Po otrzymaniu dokumentów na wizę do Chin zawsze mailowo informujemy klienta o dostarczeniu, dacie złożenia i odbioru dokumentów.
 • Opłatę konsularną i za pośrednictwo klient dokonuje przelewem po złożeniu przez nas dokumentów w konsulacie.
 • Wiza do Chin będzie do odbioru w naszym biurze lub odesłana kurierem.

  Od 15.10.2018 r. wnioski o wizy do Chin są składane przez Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie. W związku z tym następują zmiany w cenniku.

Do skutecznego złożenia wniosku są potrzebne następujące dokumenty:

 • Paszport ważny minimum pół roku, licząc od daty wjazdu do Chin (3 wolne strony obok siebie)
 • Aktualne dwie fotografie w wersji papierowej oraz to samo zdjęcie w wersji elektronicznej (wgrywane podczas wypełniania wniosku wizowego), wykonana nie wcześniej, niż na pół roku przed złożeniem wniosku wizowego. Parametry fotografii: kolorowe zdjęcie na jasnym tle o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, twarz z zamkniętymi ustami zajmująca 70-80% fotografii na wprost, bez nakrycia głowy (oprócz osób noszących nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania lub tradycji narodowych, pod warunkiem, że z takim nakryciem głowy osoba aplikująca o wizę jest na zdjęciu w swoim paszporcie).
 • Obowiązkowa rezerwacja hotelowa na każdy planowany wjazd i wyjazd (do wizy 2-krotnej - 2 rezerwacje) (jeśli nie posiadasz rezerwacji, możesz jej dokonać za naszym pośrednictwem - koszt rezerwacji 50,00 PLN)
 • Obowiązkowa rezerwacja lotnicza na każdy planowany wjazd i wyjazd (do wizy 2-krotnej - 2 rezerwacje) (jeśli nie posiadasz rezerwacji, możesz jej dokonać za naszym pośrednictwem - koszt rezerwacji 50,00 PLN)

Warto wiedzieć:

 • Pośrednictwo tylko 149,00 PLN tryb normalny (płatność po złożeniu dokumentów w konsulacie. Przelewem lub gotówką w biurze)
  Chińskie Centrum Wizowe -185,00 PLN tryb normalny (ceny od 1 stycznia 2019 r.)
  - 275,00 PLN tryb ekspresowy (ceny od 1 stycznia 2019 r.)
  Opis procedur i cennik opłat znajduje się tutaj. Uwaga - zmiana opłat konsularnych od 15.10.2018
 • O innych typach wiz do Chin oraz wymaganych dokumentach, można przeczytać tutaj
 • Ubezpieczenie na czas podróży, które można u nas zamówić - nie jest wymagane, ale zalecane.

Najczęściej zadawane pytania:


1.
Dlaczego muszę wypełniać ON-LINE?
1.
Jakie dokumenty są potrzebne do wyrobienia wizy turystycznej do Chin?
1.
Jaki jest czas oczekiwania na wizę do Chin?
1.
Wybieram się do Hong Kongu, czy potrzebuję wizy?
1.
Co oznacza termin „najdłuższy z planowanych pobytów w Chinach”?
1.
Czy obcokrajowiec może się ubiegać o wizę do Chin w Warszawie?
1.
Czy rezerwacja hotelowa i lotnicza jest konieczna przy aplikowaniu o wizę do Chin?
1.
Z jakim wyprzedzeniem mogę składać dokumenty na wizę do Chin?
1.
Czy każde pole we wniosku wizowym do Chin musi być wypełnione?
1.
Co należy wpisać w punkcie 1.23. dotyczącym członków rodziny? Do Chin podróżuję sam.
1.
Czy jadąc na targi do Chin, mogę ubiegać się o wizę turystyczną?
1.
Czy dokumenty na wizę chińską muszę złożyć osobiście?
1.
Czy dokumenty na wizę pracowniczą do Chin, mogę złożyć za Państwa pośrednictwem?
1.
W jaki sposób dokonuję płatności za wizę do Chin?
1.
W jakie dni składamy dokumenty w konsulacie?

16.