tel. 22 350 69 49

Wizy do Indii:

Rodzaj wizy
Koszt wizy:

Najbardziej popularnym typem wizy do Indii, jest wiza turystyczna. Aby ją otrzymać należy wypełnić kwestionariusz na stronie rządu Indii oraz przygotować paszport, zdjęcie i wydruk rezerwacji biletu lotniczego (szczegóły poniżej).

Uwaga! Składając dokumenty w Ambasadzie Indii, otrzymają Państwo automatycznie wielokrotną wizę turystyczną (lub biznesową - zgodnie ze składanymi dokumentami), ważną 365 dni. Z tego względu, opłaty konsularne uległy zmianie (szczegóły w cenniku).

Po kliknięciu w przycisk powyżej zostaniesz przekierowany na stronę główną indyjskiego systemu wizowego, tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk Online Visa Application i wypełnić formularz wizowy. W razie kłopotów skontaktuj się z nami.

Do skutecznego złożenia wniosku będziesz potrzebować nastepujące dokumenty:

  • Paszport ważny minimum rok od daty uzyskania wizy, oraz posiadający przynajmniej dwie puste strony.
  • aktualne zdjęcie wykonane nie wcześniej, niż na pół roku przed złożeniem wniosku wizowego. Parametry fotografii: kolorowe zdjęcie na jasnym tle o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, twarz z zamkniętymi ustami zajmująca 70-80% fotografii zwrócona prosto, bez nakrycia głowy (oprócz osób noszących nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania lub tradycji narodowych, pod warunkiem, że z takim nakryciem głowy osoba aplikująca o wizę jest na zdjęciu w swoim paszporcie).
  • Wydruk rezerwacji biletu lotniczego lub kopia biletu w obie strony
  • Odpowiednie ubezpieczenie podróżne, które można u nas zamówić w trakcie wypełniania formularza - nie jest wymagane, ale zalecane

Co jeszcze muszę wiedzieć:

  • Opis procedur i cennik opłat znajduje się tutaj.
  • O innych typach wiz do Indii oraz wymaganych dokumentach, można przeczytać tutaj.