tel. 22 350 69 49

Wizy do Rosji:

Pośrednictwo
Koszt wizy:

UWAGA! Od dnia 22.05.2017 r. w Warszawie nie ma możliwości składania dokumentów do wizy turystycznej w trybie ekspresowym (wyjątki to: zmiana paszportu, wyjazd/powrót z innych państw gdzie był wymagany paszport). W trybie ekspresowym możemy składać dokumenty na zaproszenia biznesowe do Rosji.

Informujemy, że konsulaty Federacji Rosyjskiej w Krakowie i Gdańsku wprowadzili możliwość składania wniosków wizowych dla wiz turystycznych w trybie ekspresowym.

Najbardziej popularnym typem wizy do Rosji jest wiza turystyczna. Aby ją otrzymać należy wypełnić kwestionariusz na naszej stronie oraz przygotować paszport i jedno zdjęcie (szczegóły poniżej). Jednym z elementów wizy turystycznej do Rosji jest voucher który można wykupić za pośrednictwem naszego biura.

Profesjonalnie pośredniczymy także we wszystkich formalnościach związanych z innym typem wiz - wiza biznesowa do Rosji (w tym zaproszenia biznesowe, rezerwacja hoteli, transfery w Rosji, bilety lotnicze i bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne). Obsługujemy naszych klientów na terenie całego kraju.

Do skutecznego złożenia wniosku będziesz potrzebować nastepujące dokumenty:

  • Paszport ważny minimum pół roku, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji musi mieć dwie, leżące obok siebie, czyste strony.
  • Aktualna fotografia, wykonana nie wcześniej, niż na pół roku przed złożeniem wniosku wizowego. Parametry fotografii: kolorowe zdjęcie na jasnym tle o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, twarz z zamkniętymi ustami zajmująca 70-80% fotografii zwrócona prosto, bez nakrycia głowy (oprócz osób noszących nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania lub tradycji narodowych, pod warunkiem, że z takim nakryciem głowy osoba aplikująca o wizę jest na zdjęciu w swoim paszporcie).
  • Ubezpieczenie, które można u nas zamówić w trakcie wypełniania formularza. Jeżeli posiadasz już własne ubezpieczenie wpisz jego nazwę w odpowiednią rubrykę kwestionariusza i polisę wyślij do nas razem z pozostałymi dokumentami.
  • Oficjalne zaproszenie tzw. voucher, który jest integralną częścią składanego wniosku wizowego. Jeżeli takiego nie posiadasz to go dla Ciebie przygotujemy.

Warto wiedzieć:

  • Pośrednictwo tylko 90 PLN
  • Opis procedur i cennik opłat znajduje się tutaj.
  • O innych typach wiz do Rosji oraz wymaganych dokumentach, można przeczytać tutaj.

Wizy do Rosji są wydawane przez Konsulaty Federacji Rosyjskiej.

Konsulat w Warszawie obsługuje mieszkańców województwa: mazowieckie, łódzkie, lubelskie, podlaskie;
Konsulat w Poznaniu obsługuje mieszkańców województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie, lubuskie;
Konsulat w Gdańsku obsługuje mieszkańców województwa: kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko – mazurskie;
Konsulat w Krakowie obsługuje mieszkańców województwa: małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie.

Najczęściej zadawane pytania:


1.
Jakie informacje powinna zawierać polisa ubezpieczeniowa?
1.
Na maksymalnie jaki czas przyznawana jest wiza turystyczna do Rosji?
1.
Pod jaki konsulat podlega mój paszport?
1.
Czy wizę do Rosji można przedłużyć?
1.
Czy rosyjski wniosek wizowy mam wypełnić samodzielnie?
1.
O jaką wizę należy się ubiegać chcąc odwiedzić znajomych w Rosji?
1.
Jaki jest czas oczekiwania na wizę turystyczną do Rosji?
1.
Czy dokumenty do wizy rosyjskiej muszę złożyć osobiście?
1.
Czy jadąc do Rosji przez terytorium Białorusi potrzebuję jakichś dodatkowych dokumentów?